Leczenie kanałowe

Gabinety Famili Dent • Jarosław • Pawłosiów • Zarzecze

Zachowanie w pełni zdrowych zębów stanowi w dzisiejszych czasach nie lada wyzwanie. Czynniki związane ze stylem życia, takie jak picie kawy, palenie papierosów, spożywanie produktów z dużą zawartością dodanego cukru czy zaniedbywanie higieny jamy ustnej, prowadzą do problemów ze stanem uzębienia. Na zębach zalegają osady, które krystalizują się i tworzą kamień, którego nie da się usunąć w warunkach domowych. Bagatelizowanie zabiegów profilaktycznych przeprowadzanych w gabinecie stomatologicznym prowadzi do powstania próchnicy. Kiedy obejmie ona zbyt dużą część zęba, w tym jego kanaliki, zwykłe leczenie zachowawcze przestaje być wystarczające. Z pomocą przychodzi wówczas endodoncja, czyli leczenie kanałowe, często przeprowadzane przy użyciu nowoczesnych i dokładnych mikroskopów.

Konieczność poddania się zabiegowi leczenia kanałowego zwykle pojawia się wśród pacjentów, którzy doznają przeszywającego bólu w okolicy danego zęba. Taki ból skutecznie utrudnia codzienne funkcjonowanie, w tym jedzenie oraz picie. Nierzadko budzi nas w środku nocy i nie pozwala spać. Jest on związany ze stanem zapalnym, który objął miazgę zęba. Doraźne stosowanie środków przeciwbólowych nie rozwiąże problemu. Jedynym skutecznym remedium jest w takim przypadku leczenie kanałowe. Ta procedura polega na oczyszczeniu kanałów zębowych z tkanki zęba. Kanały po oczyszczeniu są dezynfekowane w taki sposób, by nie pozostały w nich jakiekolwiek bakterie ani ślady wilgoci. Właściwie przygotowany kanał zębowy następnie jest wypełniany kompozytem. Sam ząb również zostaje odbudowany. Jeżeli została zachowana jego zewnętrzna część, ubytek wypełniany jest plombą. Jednak często taki ząb jest zbyt delikatny i ze względu na ryzyko jego kruszenia pacjenci coraz częściej decydują się na pełną odbudowę korony.

Czy leczenie kanałowe boli?

Zabieg przeprowadzany metodą kanałową, mimo sporej inwazyjności nie powoduje dolegliwości bólowych. Pozwalają na to dokonania współczesnej medycyny stomatologicznej, dzięki którym lekarz jest w stanie skutecznie znieczulić ząb i jego okolicę miejscowo nawet na kilka godzin. Dzięki czemu pacjent pozostaje w pełni świadomy i wciąż odczuwa pełen komfort podczas zabiegu oraz po jego zakończeniu.

Ile kosztuje leczenie kanałowe?

Koszt leczenia kanałowego zależny jest od liczby kanałów, jakie obecne są w przypadku danego zęba. Leczenie kanałowe zęba z pojedynczym kanałem może oscylować już w granicach 400 zł. W przypadku zęba z dwoma kanałami cena zabiegu wzrasta do 500 zł. Zabieg przeprowadzany na zębie z trzema kanałami to już wydatek rzędu powyżej 600 zł. Warto jednak pamiętać, że do całkowitych kosztów okołozabiegowych należy doliczyć także ceny wizyt konsultacyjnych oraz cenę wykonania zdjęcia rentgenowskiego, które zwykle jest niezbędne celem faktycznego zakwalifikowania pacjenta do zabiegu. Ważna jest także odbudowa korony: wybór porcelanowej może zwiększyć całkowity koszt nawet o kilka tysięcy złotych. Mniejszym wydatkiem będzie korona kompozytowa.

Efekty zabiegu
Cennik zabiegu
Leczenie kanałowe zęba wykonujemy metodą maszynową z wypełnieniem kanałów termoplastyczną gutaperką w koferdamie;
Ważne: w cenie: 3 x zdjęcie RVG
Odbudowa tymczasowa do leczenia endodontycznego (kompozyt)
200 zł
Leczenie pierwotne siekaczy i kłów
650 zł
Leczenie pierwotne przedtrzonowców
900 zł
Leczenie pierwotne trzonowców
1300 zł
Leczenie powtórne (reendo) wykonuje się gdy ząb wcześniej nie był przeleczony prawidłowo lub doszło do powikłań
Leczenie powtórne siekaczy i kłów
900 zł
Leczenie powtórne przedtrzonowców
1150 zł
Leczenie powtórne trzonowców
1550 zł
Usunięcie złamanego narzędzia w innym gabinecie
600 zł
Usunięcie wkładu koronowo - korzeniowego
500 zł
Zamknięcie perforacji MTA, Open Apex, Strip
300 zł

Opinie naszych pacjentów

Dlaczego my?
Podziel się swoją opinią
Umów wizytę