Implanty zębów

Gabinety Famili Dent • Jarosław • Pawłosiów • Zarzecze

Problemy stomatologiczne skutecznie oddalają wielu z nas od pięknego, pełnego uzębienia. Powszechność kamienia nazębnego, próchnicy i paradontozy, a niejednokrotnie także urazów mechanicznych, przyczyniają się do trudności w codziennym życiu. Dają one o sobie znać przykładowo podczas jedzenia gorących potraw, czy picia zimnych napojów. Psucie tkanek prowadzi do zmian w strukturze także najgłębiej usytuowanych części zęba, co wiąże się z ich wypadaniem. Uzupełnienie utraconych zębów może nastąpić na wiele sposobów, dlatego każdorazowo lekarz szuka najlepszego rozwiązania w porozumieniu z pacjentem. Wybrana metoda leczenia ma zapewnić nie tylko estetyczne rezultaty, ale także funkcjonalne – takie, które nie będą problematyczne w codziennym życiu. Coraz częściej przeprowadzane są w tym celu zabiegi wszczepienia implantów.

Czym jest implant zęba?

Najprostszym skojarzeniem, jakie towarzyszy samemu wyglądowi implantu, jest śrubka. Zastępuje prawdziwy korzeń zęba. Wstawienie takiego elementu jest kluczowe dla późniejszej odbudowy pozostałych części zęba, ponieważ to właśnie dzięki obecności implantu możliwe jest zamocowanie korony. Sam implant zostaje wkręcony w kość wyrostka zębowego. Zastosowanie nowoczesnej techniki nawigacji implantologicznej umożliwia wszczepienie implantu w ciągu kilkunastu minut, przy zachowaniu całkowitego bezpieczeństwa i minimalnej inwazyjności zabiegu. W tym celu przygotowujemy szablon chirurgiczny, który pozwala na wyznaczenie idealnej, zaplanowanej komputerowo pozycji implantu względem sąsiadujących zębów oraz wpływa na dużą przewidywalność całego zabiegu. Ponadto dzięki wykorzystaniu szablonu istniejące warunki kostne pacjenta mogą być maksymalnie wykorzystane, a brak cięć skalpelem chirurgicznym sprawia, że gojenie się dziąsła jest dużo szybsze. To doskonałe rozwiązanie w przypadku osób obawiających się dużej inwazyjności zabiegu.

Jeżeli jednak w obrębie jamy ustnej znajduje się zbyt mało materiału kostnego, przed zabiegiem wszczepienia implantu musi zostać przeprowadzone podniesienie dna zatoki szczękowej. Procedura taka może nastąpić poprzez wprowadzenie materiału kościozastępczego – pobranego od pacjenta lub wykonanego z kompozytu – pomiędzy błonę śluzową zatoki, a kość.

Wszczepiony implant umożliwia stałą odbudowę zęba, kilku zębów, a nawet całego łuku. Niezależnie od wybranego materiału, jeśli chodzi o koronę i podbudowę, implanty współpracują znakomicie zarówno z tytanem, jak i tlenkiem cyrkonu oraz szlachetną porcelaną. Same implanty mogą być wykonane z tytanu – te są najpopularniejsze i najbardziej powszechnie stosowane – a także z tlenku cyrkonu. Oba materiały są trwałe i kompatybilne z dziąsłem, jednak to właśnie cyrkonowe implanty przypominają z wyglądu prawdziwy ząb. Poza materiałem, z którego są wykonane, implanty różnicuje się pod względem czasu implementacji: wyróżniamy zatem jednofazowe, które mogą być wstawione podczas jednej wizyty, a także dwufazowe, które dentysta wybiera w przypadku ryzyka komplikacji po przyspieszonej odbudowie.

Czy wszczepianie implantu boli?

Zabiegi wszczepiania implantów przeprowadzane są w znieczuleniu miejscowym, dlatego też w czasie trwania takiej procedury jakiekolwiek dolegliwości bólowe nie są odczuwalne. Warto wiedzieć jednak, w jaki sposób należy dbać o implant, by nie sprawiał problemów.
Zaleca się zachowanie prawidłowej higieny jamy ustnej. Implanty zazwyczaj przyjmują się dobrze, przy czym granicą świadczącą o dobrej adaptacji implantu jest okres 5 lat.

Ile kosztuje implant zęba?

Cena wstawienia implantu zęba oscyluje wokół 1000 zł w przypadku”mikro” implantów do protez osiadających około 2500 tytanowych i 3500 zł, jeśli chodzi o cyrkonowe. Należy jednak pamiętać, że implant, jako zaledwie śrubka umieszczona w dziąśle, wymaga odpowiedniej oprawy, aby funkcje utraconego zęba mogły zostać przywrócone. Koszt wykonania korony zębowej może sięgać nawet 2-3 tys zł.

Efekty zabiegu
Cennik zabiegu
Implant tytanowy
3000 zł
Odsłonięcie implantu metodą S-roll flap
100 zł
Sterowana regeneracja kości przy użyciu biomateriałów lub kości własnej i błon GBR
1700 zł
Sterowana regeneracja kości przy użyciu transplantowanej kości własnej i błon GBR metodą Khourego
4000 zł
Socket shield (ekstrakcja zęba z natychmiastową implantacją)
1300 zł
Nawigacja z szablonem chirurgicznym
1200 zł
Podniesienie dna zatoki metodą otwartą – Sinus lift otwarty
3500 zł
Mikroimplant ortodontyczny
500 zł

Opinie naszych pacjentów

Dlaczego my?
Podziel się swoją opinią
Umów wizytę